Audyt i zabezpieczenie sieci LAN/WiFi w firmach

Audyt i zabezpieczenie sieci LAN/WiFi w firmach.

Nie ma rozwiązań idealnych. Regularnie wykonywany audyt pozwala wykryć wszystkie niedociągnięcia w Twojej sieci LAN oraz WiFi. Jest to prosta i skuteczna droga do doskonałości. Choć w praktyce do każdej sieci można się włamać, atakom ulegają najczęściej te, które są słabo chronione.
Na bezpieczeństwo sieci wpływ ma bardzo dużo czynników. Najważniejszym z nich jest zawsze użytkownik. To człowiek jest najczęściej najsłabszym elementem systemu. Aby temu zapobiec, tworzone są odpowiednie procedury oraz instalowane są odpowiednie zabezpieczenia. Audyt sieci LAN pozwala na określenie, czy pracownicy stosują się do wprowadzonych zasad, czy też są one nieskuteczne. W drugim przypadku konieczne jest ich doskonalenie.
Rozwój technologii powoduje także, że wiele rozwiązań bezpieczeństwa z czasem staje się przestarzałych. Należy je na bieżąco aktualizować oraz poprawiać, aby spełniały aktualne normy. Dobry audytor wykaże, czy wszystkie systemy są w pełni bezpieczne, czy też potrzebna jest ich aktualizacja.

Grafika 9
Przeprowadzanie regularnych audytów ułatwia wychwycenie wszystkich niedoskonałości, a następnie ich sukcesywne eliminowanie. Po otrzymaniu wyników należy podjąć działania mające na celu pełne zabezpieczenie sieci WiFi oraz LAN. W tym zakresie także służymy pomocą. Podpowiemy, jakie nowe rozwiązania mogą sprawdzić się w danym przypadku. Pomożemy także je wdrożyć i sprawdzić poprawność ich działania.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej sieci LAN oraz WiFi, zaufaj specjalistom. Dzięki nam będziesz mógł doskonalić swoją sieć i zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi do ważnych dla Ciebie danych. Zadzwoń do nas już teraz i sprawdź, co możesz zyskać dzięki naszemu audytowi.

Kontakt
Kowalec Sp. z o.o.
tel.: 571 435 571
email: biuro@kowalec.pl

Dział obsługi klienta
Jagoda Borzykowska
tel.: 518 650 573
email: jagoda@kowalec.pl

Dane rejestrowe firmy
Kowalec Sp. z o.o.
ul. Williama Heerleina Lindleya 16
02-013 Warszawa

NIP: 7010831835
KRS: 0000740032
REGON: 380735715

2 + 10 =