Projektowanie i konfiguracja sieci LAN/WiFi/WAN

Banner 1
Z jednej strony sieć pozwala na błyskawiczne przesyłanie danych oraz sprzężenie wielu urządzeń ze sobą. Z drugiej jednak może stanowić poważne niebezpieczeństwo, jeśli została źle skonfigurowana. Włamanie się do takiej sieci to nie tylko dostęp do wszystkich danych, ale także możliwość prowadzenia szkodliwych ataków.

Konfiguracja sieci nie jest zadaniem prostym. Wprowadzenie pętli lub popełnienie jakiegoś błędu może znacząco spowolnić przepływ informacji, a nawet uniemożliwić korzystanie z części funkcji urządzeń wpiętych w sieć. Nie mówiąc o zostawieniu furtki dla różnych hakerów. Dlatego też warto powierzyć to zadanie ekspertom. Stworzenie bezpiecznej sieci pozwoli zabezpieczyć wszystkie posiadane bazy danych, co jest bardzo istotne w świetle przepisów RODO.

Z tego powodu konsekwentnie oddzielamy użytkowników od zasobów serwerowych, telefonów VOIP, sieci dla gości oraz innych elementów sieci, a następnie wszystko łączymy w dobrze działającą całość. Dzięki temu każdy użytkownik ma dostęp tylko do tego obszaru, który jest dla niego przeznaczony.

Grafika 2
Tworzymy różnego rodzaju sieci:
Sieć LAN działa lokalnie. Pozwala połączyć wszystkie komputery w firmie ze sobą, a także obsługiwać drukarki, skanery i inne urządzenia peryferyjne podłączone do sieci.
Sieci WAN są rozległymi sieciami, które często wykraczają poza miasto, państwo lub nawet cały kontynent. Aktualnie największą siecią tego typu jest Internet.
Sieć WiFi działa bezprzewodowo, co znacząco ułatwia dostęp do niej z różnych miejsc w biurze. Łatwo także dodać nowe urządzenia do sieci.
Sieci mieszane. Najczęściej wykorzystuje się rozwiązania mieszane, w których część urządzeń podłączona jest do sieci lokalnej przewodowo, a część za pomocą WiFi. Cała sieć lokalna natomiast podłączona jest w bezpieczny sposób do sieci rozległych, czyli Internetu.
Prawidłowa konfiguracja sieci znacząco przyśpiesza jej działanie, ale przede wszystkim chroni informacje wrażliwe przed niepowołanym dostępem. Specjalista potrafi również zabezpieczyć sieć przed wirusami z zewnątrz.
Kontakt
Kowalec Sp. z o.o.
tel.: 571 435 571
email: biuro@kowalec.pl

Dział obsługi klienta
Jagoda Borzykowska
tel.: 518 650 573
email: jagoda@kowalec.pl

Dane rejestrowe firmy
Kowalec Sp. z o.o.
ul. Williama Heerleina Lindleya 16
02-013 Warszawa

NIP: 7010831835
KRS: 0000740032
REGON: 380735715

3 + 11 =